poniedziałek, 16 listopada 2015

Zapraszamy do odsłuchania audycji w Polskim Radio Szczecin w magazynie OPP Pożyteczni.

 29 października obchodzony jest Światowy Dzień Chorego na Łuszczycę 2015 - Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę PSORIASIS organizuje z tej okazji 20 listopada konferencję w Szczecinie


Małgorzata Jurgiel
Pożyteczni
Łuszczyca jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Szacuje się, że dotyka ona ok. 5% populacji europejskiej, w równym stopniu kobiet i mężczyzn. Nie oszczędza również dzieci – najczęściej uaktywnia się w wieku 8-12 lat. Pacjenci, u których zdiagnozowano tę chorobę, poza długotrwałym leczeniem, borykać się muszą z problemami natury społecznej, ponieważ bardzo często zmiany widoczne na skórze wywołują negatywne skojarzenia i odrzucenie ze strony osób znajdujących się w otoczeniu chorego.
29 października obchodzony jest Światowy Dzień Chorego na Łuszczycę. Ta globalna inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy pacjentów cierpiących na tę niezakaźną chorobę dermatologiczną. W Polsce wydarzeniu temu towarzyszą liczne konferencje z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pacjenckich. Również w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego na Łuszczycę, odbywają się szkolenia „Derma Friendly – W trosce o skórę”, skierowane do pracowników zakładów kosmetycznych i fryzjerskich. Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę PSORIASIS organizuje 20 listopada konferencję w Hotel PARK w Szczecinie przy ul. Plantowej 1. Konferencja rozpocznie się o godz. 17-ej. Na uczestników czeka mnóstwo ciekawych wykładów i atrakcji, a także możliwość zadawania pytań na temat łuszczycy zaproszonym na konferencję specjalistom.
Zgłoszenia przyjmowane są poprzez serwis:
https://psoriasis2015.konfeo.com

 link do audycji: http://radioszczecin.pl/public/210/1451.mp3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz